Hizmetler

Oto Elektrik

OTO ELEKTRİK


Elektrik - elektronik arızaların giderilmesi 

Klima kontrol tablalarının tamiri, klima kumanda beyinlerinin tamiri, manuel yada dijital tablaların tamiri, iç kabin sensörlerinin arıza tespitleri ve tamirleri.

Elektronik tabla arızalarının giderilmesi 

            Elektronik kumanda kontrolüne sahip kimalı araçlarda yanlış kullanıma bağlı olarak elektronik arızalar meydana gelmektedir. Aracın kliması açıkken marşa basmak, yada klima açık haldeyken aracı stop etmek, zamanla kontrol panelinde ve elektronik beyinde arızalar oluşmasına neden olur. Bu durumlarda, kontrol kumandası yada elektronik beyindeki arıza tespit edilir ve gerekli elemanlar değiştirilerek tamir edilir.

Evaparatör tamiri 
Evaparatörlerde oluşan korozyondan dolayı meydana gelen çürümelerin ve gaz kaçaklarına sebep veren aşınma ve tahribatın tespiti ve tamiri.

Kompresör tamiri 

Klima kompresörü, klima devresinin kalbi görevini görür. Gazı devreye pompalayan bu parça, zamanla randıman vermez yada sesli çalışmaya başlar. Böyle durumlarda, aracın kompresörü dışarı alınıp randıman testi yapıldıktan sonra tespit edilen arızalı bölümler tamir edilir ve tekrar yerine montajı yapılır. Bu sayede aracınızın kompresörü daha uzun ve daha sıhhatli çalışır.

Kondenser tamiri 

Klima kondenseri, klima sisteminde dolaşan gazın en yüksek basınca ulaştığı yerdir. Gaz burada yoğunlaşır ve ısınır. Zamanla bu parça, basınçtan ve korozyondan dolayı gaz kaçırmaya başlar. Aracın en önünde duran bu parça aynı zamanda, bir kaza anında ilk darbeyi alan yerdir ve bundan dolayı kondenser delinir. Öncelikle kondenser dışarı alınıp basınç testi uygulanır ve gaz kaçıran yer tespit edilir. Akabinde bulunan yer tamir edilip gaz kaçrımayacak duruma geldikten sonra tekrar basınç testi uygulanır ve kondenserin araca montajı yapılır.

Manyetik kafa - Bobin - Bilya tamiri 

Kompresörün en önünde kayışın bağlı bulunduğu yere manyetik kafa (kavrama) denilir. Zamanla araçlarda bulunan manyetik kafa, ısınma ve fazla kilometreden dolayı içindeki bilyayı bozar. Bu bilyanın bozulması ve kilitlemesi sonucunda kompresörünüz ağır hasara maruz kalır. Böyle durumlarda, kompresör dışarı alınır ve manyetik kafa kompresörden ayırılır. Bobin kontrolü ve manyetik kafa yüzey kontrolü yapılır. Gerekli görülürse bobin ve yüzey tadilatı yapılır. Arızalı bilya değiştirilir ve yerine takılır. Bobin testi yapıldıktan sonra, kompresorün araca geri montajı yapılır..

Aklınıza takılan her soru için bizlere iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz